BLOG

Gold Fırsat Sizi Bekliyor...

05.07.2018 | 693 kez okundu Gold Fırsat Sizi Bekliyor...

Atiker Gold Montajı 2.240 TL Peşin Fiyatına 9 Taksit Fırsatı! Profesyonel AFR Ayarı hediye!!

Öncelik ile belirtmeliyiz ki AFR Ayarı LPG / Otogaz Dönüşümü sonrasında Belirli Otogaz Kit markaları dışında yapılması öngörülür. Araç Motorlarında Yakıtın daha verimli yanmasını sağlayan hava karışımını kontrol altında tutan ve sürekli olarak koşullara göre kendini optimize ederek değerlerin öngörülür seviyelerde tutmaya çalışan sistem mevcuttur. 
 
İdeal Hava Yakıt Karışımı 14.7 dir. Hava oranı arttıkça Fakir Yakıt Karışımı, Hava oranı düştükçe Zengin Yakıt Karışımı ortaya çıkmaktadır. Her iki durumda araç için problem teşkil etmektedir. Özellikle fakir yakıt karışımı sonrasında; Egsoz gazı sıcaklığı artarak Egzos Gazı Sübaplarının ve Katalizörlerin erimesi gibi arızalara sebep olmaktadır. Bazı durumlarda bu sistem işlevini yitirir ve doğru seviyelerde iş görmeyerek yakıt sarfiyatını arttırır, arızalara ve aracınızda performansın düşmesine sebep olur. 
 
Bu olumsuz değişikliğin sebebi Sistemdeki Sensör arızası gibi farklı etkenlerden kaynaklanabileceği gibi, Aracınıza Sonradan dahil edilen LPG Dönüşümü sonrasında sıkça karşılaşılan bir durumdur. Bu durumda aracınızın performans ve yakıt değerlerinin normale dönebilmesi için AFR AYARI'na ihtihaç duyulmaktadır.
 
Doğru Ekipmanlar ve Konusunda deneyimli Ustalarmız tarafından Yapılan AFR AYARI Sonrasında düzgün çalışan bir LPG’li aracın motorunun daha uzun ömürlü olacağını söyleyebiliriz.
Copyright © 2012 ozsoylpg.com